Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak zrobić nalewkę z dzikiej róży?

4 grudnia 2017

Trzeba przyznać, że podobnie jak nalewki z innych wartościowych owoców, również nalewka z dzikiej róży może być określana mianem zdrowotnej. Natomiast spożywana z umiarem dostarcza naszemu organizmowi sporo wartościowych składników odżywczych, zawartych w owocach wykorzystanych do przygotowania nalewki. Musisz wiedzieć, że zakonserwowane alkoholem przechowują się w napoju całkiem dobrze, dlatego można z nich korzystać w miarę potrzeb. Poniżej znajdziesz przepis oraz krótki poradnik, dotyczący tego, jak właściwie należy przygotować nalewkę z dzikiej róży! Przeczytaj go koniecznie!


Czemu akurat dzika róża?


Zacznijmy od tego, że dzika róża to przede wszystkim bogactwo witamin ( B2, C, K, P), ale można w niej znaleźć też inne substancje aktywne, jak chociażby garbniki, kwasy organiczne, pektyny czy olejki eteryczne. Przede wszystkim działają one wzmacniająco na cały organizm i są polecane przy obniżonej odporności, przeziębieniach, wiosennych osłabieniach oraz kłopotach ze strony układu pokarmowego. Musisz jednak wiedzieć, że aby jednak można z nich było w pełni skorzystać, owoce dzikiej róży powinny zostać odpowiednio przetworzone.


Niezbędne składniki, które są potrzebne do przygotowania zdrowej i smacznej nalewki z dzikiej róży!


Zanim zabierzesz się za przygotowanie nalewki z dzikiej róży, to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Przede wszystkim w Twojej kuchni nie może zabraknąć takich składników jak: pół litra owoców dzikiej róży, pół litra wódki oraz sto mililitrów spirytusu. Poza tym koniecznie powinieneś się zaopatrzyć także w pół lub jedną szklankę cukru (dla smaku) oraz pół szklanki wody. Gdy upewnisz się, że masz wszystkie niezbędne składniki pora zabrać się za pysznej, zdrowej nalewki z dzikiej róży


Przygotowanie zdrowej i smacznej nalewki z dzikiej róży!


Przede wszystkim najpierw owoce dzikiej róży umyj i ponakłuwaj widelcem. Gdy już to zrobisz to owoce wsyp do słoja i zalej alkoholem. Następnie szczelnie go zakręć i odstaw na dwa tygodnie. Dopiero po dwóch tygodniach dolej ostudzony syrop cukrowy (zagotuj wodę z cukrem), zakręć słoik i wymieszaj. Potem znów odstaw na kolejne dwa tygodnie. Gdy to zrobisz, to następnie przecedź nalewkę i odstaw na około dwa miesiące. Na sam koniec przefiltruj nalewkę, aby była klarowna i gotowa do wypicia. I gotowe!
Poza tym musisz wiedzieć, że nalewkę powinno przyrządzać się w naczyniach ze szkła, gdyż nie wpływa ono na smak napoju i nie wchodzi w żadne niepożądane reakcje chemiczne z alkoholem oraz kwasami. Dodatkowo przez szklane ścianki można bez przeszkód obserwować procesy, jakie zachodzą wewnątrz naczynia.
Natomiast owoce należy zebrać późną jesienią. Na zdrowie!