O autorach

{jcomments off}Autorami strony są pasjonaci - wielbiciele doznań smakowych... IGA i MACIEJ.

Kuchnią zajmuje się IGA, która mimo braku kulinarnego wykształcenia, dzięki podróżom i ciekawości świata oraz wieloletniej praktyce, osiągnęła niesamowity poziom wtajemniczenia w tematykę kulinarną. A przy tym jest niezwykle wrażliwa na smak i piękno. Konikiem Igi jest jej ukochana Portugalia. Gdyby mogła przeprowadziłaby się tam i założyła własną knajpkę. Kocha słońce, pełne czerwone wino, książki i gatunkowe kino.

Winem zajmuje się MACIEJ. Jest sommelierem samoukiem i pasjonatem z 10-letnim doświadczeniem w pracy z winem. Pracował zarówno w restauracjach, jak i w kilku sklepach specjalistycznych oraz firmach importujących wino. W 2006 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Etnologia i Antropologia Kultury, a jego praca magisterska: "Czy biało-czerwona rewolucja w Polsce po 1989 roku?" omawia postrzeganie wina w kontekście zmian kulturowych w Polsce i otwarciem na Europę Zachodnią.
Od listopada 2013 członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.
Od lutego 2014 "Sommelier profesjonalny" w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich (egzamin).
Od listopada 2014 prowadzi też własnego bloga sommelierskiego.

Specjalności oraz talenty Igi i Macieja przenikają się na tyle, że razem, z nieskrywana przyjemnością, tworzą kompozycje win i potraw. Od października 2013 prowadza wspólnie własny klub kolacyjny "Wino Na Widelcu".

Autorami bloga nie są tylko Iga i Maciej. Nie można nie wspomnieć tu o osobach fotografujących wino i potrawy, a także o tych, które wraz z nimi rozkoszują się tymi połączeniami, wyrażając swoje opinie. Autorami też są czytelnicy - bo to również dla Was powstała ta strona!

 zdjęcie dzięki uprzejmości Oli Oslislo z bloga Ostryga

Partnerzy