Jakie wino do gulaszu? Czym podlać i co dobrać?

Dziś poruszymy kilka istotnych kwestii dotyczących gastronomii - zarówno kuchni, jak i doboru do potraw. Czy zastanawiamy się jakie wlać do gulaszu wołowego przygotowując go? Jakie wino dobrać do tego gulaszu, żeby całość smakowała wybornie? Najczęściej pierwsze pytanie jest lekceważone, nie tylko w restauracjach, ale też gotując w domu. Większość kucharzy wybiera wina słabe, tanie, nawet delikatnie wadliwe, utlenione, które nie nadają się już do konsumpcji. Zdarza się, że podlewa się wina "blendem" win z różnych butelek... Jako dobór do gulaszu wybiera się zwykle wino czerwone pod kątem wołowego mięsa. Czy to jest prawidłowe podejście? Zrobiliśmy eksperyment i już wiemy!

Czytaj więcej: Jakie wino do gulaszu? Czym podlać i co dobrać?

Piękna porażka / jakie wino do policzków wołowych?

Dzisiejszy artykuł będzie o tym, jak nam się czasem nie udaje. Pewnie nie tylko nam. Każdy z Was próbując dobrać wino do potrawy czasem ponosi podobne porażki. Wydawałoby się, że jeśli potrawa jest dobrze przyrządzona, z najlepszych jakościowych produktów i na stole mamy bardzo smaczne wino, które w teorii powinno pasować - zanosi się na kolejny sukces. Bywa, że pewne detale mogą przeszkodzić w idealnym doborze.

Czytaj więcej: Piękna porażka / jakie wino do policzków wołowych?

Curry z wołowiną & morawski muskat

Jesień kojarzy nam się nie tylko z grzybami i gęsiną, ale także z korzennymi przyprawami. Wszystkie te wymienione rzeczy można jeść cały rok, ale jesienią smakują najlepiej. Szczególnie korzenne przyprawy przyjemnie rozgrzewają i dodają kolorytu palecie smaków. Dziś prezentujemy Wam wycinek kuchni azjatyckiej w połączeniu z morawskim białym winem. Przygotowaliśmy "curry z wołowiną".

Czytaj więcej: Curry z wołowiną & morawski muskat

Jakie wino do strogonowa?

Jak przyrządziliśmy Boeuf Strogonowa?
(wersji nazwy tej potrawy jest kilka, Marek Lebkowski nazywa ją Boeuf Strogonow, a i dla nas taka nazwa jest najbliższa).
Wersji tej potrawy jest wiele, ba, nawet tych "klasycznych" jest kilka. W wersji najszlachetniejszej używa się mięsa z polędwicy wołowej, jednak taka potrawa jest bardziej kosztowna. Zdecydowaliśmy się na mięso z ligawy. Zanim przystąpiliśmy do obróbki mięsa, posiekaliśmy cebulę i wraz z niewielkimi pieczarkami zrumieniliśmy na klarowanym maśle. Gdy już były gotowe, odłożyliśmy je do miski i na tej samej patelni obsmażyliśmy pocięte w paski mięso ligawy. (Jak długo? na rumiano, a czas zależy
od grubości pasków i ilości mięsa na patelni).

Czytaj więcej: Jakie wino do strogonowa?

Partnerzy